Siatkówka. Impel lepszy niż Legionovia

red.
Tomasz Hołod
Legionovia Legionowo nie sprostała Impelowi Wrocław w meczu 9. kolejki Orlen Ligi. Wrocławianki wygrały 3:0.

Na początku pierwszej partii Impelki narzuciły swój rytm gry i dało to efekt – prowadzenie 5:1. Szybko jednak otrząsnęły się legionowianki. Dzięki problemom w przyjęciu wrocławianek, spowodowanych przez zagrywki Natalii Gajewskiej, szybko odrobiły straty. Skuteczna w ataku była Malwina Smarzek, dzięki czemu gospodynie trzymały kontakt z Impelkami. W połowie seta na boisku pojawiła się Aleksandra Sikorska w miejsce Agnieszki Kąkolewskiej i szybko okazało się, ze to było dobre posunięcie Nicoli Negro. Dobrze dyspozycja w polu serwisowym Kristin Hildebrand i sprytne ataki Katarzyny Skowrońskiej–Dolaty pozwoliły wrocławiankom na uspokojenie gry i wygranie pierwszej partii.

Początek drugiego seta był bliźniaczo podobny do pierwszej partii. Impelki szybko osiągnęły przewagę. Skuteczna w tej części seta była atakująca Skowrońska-Dolata, a po ataku Moniki Ptak widniał już wynik 4:10. Ponownie jednak przy serwisie Natalii Gajewskiej wkradły się błędy w przyjęciu wrocławianek, co wykorzystały gospodynie (9:11). Kolejny punkt Skowrońskiej–Dolaty dał jednak sygnał przyjezdnym do walki. Dobra postawa w polu serwisowym wymogła na legionowiankach kolejne błędy. Piłkę setową dała Carolina Costagrande, a już w kolejnej akcji Impelki cieszyły się z wygranej w secie i prowadzenia 2:0.

Wynik w trzeciej partii cały czas kontrolowały wrocławianki. Skuteczne ataki Caroliny Costagrande i wykorzystane piłki przechodzące przez Aleksandrę Sikorską dały prowadzenie 8:5. Dobra gra nakręcała Impelki jeszcze bardziej. Swoją zagrywką skutecznie odrzucały rywalki od siatki, a dzięki temu coraz częściej udawało się ustawić punktowy blok lub wyprowadzić kontratak. Prawdziwa walka nawiązała się w końcówce seta, jednak przewaga, którą wypracowały sobie wcześniej Impelki, powodowała, że wynik trzeciej partii i całego meczu nie był zagrożony. Spotkanie zakończyła atakiem Katarzyna Skowrońska–Dolata.

SK bank Legionovia Legionowo : Impel Wrocław 0:3 (22:25, 18:25, 19:25)