Czwarta liga: Włókniarz uratował remis

HAK
Włókniarz zremisował w Szczedrzykowicach.
Włókniarz zremisował w Szczedrzykowicach. Grzegorz Bereziuk
24. kolejkę mają za sobą piłkarze występujący w czwartej lidze. Nie wyszedł mecz Granicy Bogatynia, która wysoko przegrała w Wielkiej Lipie. Punkt w Szczedrzykowicach uratował natomiast Włókniarz Mirsk.

Spotkanie w Wielkiej Lipie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Było to spowodowane problemami jakie gości spotkały w drodze do Wielkiej Lipy. Ten fakt nie uśpił gospodarzy, którzy szybko narzucili swoje warunki. Efekt tego przyszedł już w 3. min kiedy na listę strzelców wpisał się Michalski. Ambitny zespół z Bogatyni nie podłamał się i zdołał wyrównać po kwadransie gry. Wówczas Krawczyka do kapitulacji zmusił Więckiewicz. Był to jego 18. gol w sezonie. Po chwili Sokół ponownie jednak prowadził po akcji Andrusiaka. Ekipa trenera Mirosława Drączkowskiego nadal przeważała i chciała jak najszybciej uspokoić boiskową sytuację. Udało się tego dokonać Michalskiemu w 26. min gry. Jeszcze przed przerwą Gawlika pokonał Andrusiak i było po spotkaniu. Po przerwie wygraną gospodarzy przypieczętowali Musiał oraz jubilat Banach. – Rozegraliśmy dobre spotkanie. Bramki, które zdobywaliśmy nie były przypadkowe. Padały po ładnych i składnych akcjach. Wygraliśmy zasłużenie ale rywalom trzeba oddać, że także mieli swoje okazje. Piłka raz odbiła się od naszej poprzeczki a raz od słupka. Teraz przed nami mecz w Oleśnicy, który także będziemy chcieli rozstrzygnąć na swoją korzyść – powiedział Mirosław Drączkowski, trener Sokoła.

Mecz w Szczedrzykowicach rozpoczął się dla gospodarzy zgodnie z planem. W 3. minucie po zagraniu Śliwińskiego do siatki piłkę posłał Piechuta. Chwilę wcześniej znakomitej okazji dla gości nie wykorzystał Becker. Zadowoleni z prowadzenia piłkarze Orkana grali nonszalancko i popełniali dużo strat. Widząc nieporadność rywali mirszczanie atakowali. Włókniarz stwarzał dobre okazje, ale podobnie jak we wcześniejszych meczach brakowało mu skuteczności. Dopiero w końcówce do remisu doprowadził J. Jasiński. Włókniarz mógł nawet wygrać, ale w doliczonym czasie gry szansy nie wykorzystał strzelec gola. W sytuacji sam na sam strzelił w Kopystiańskiego.

Wyniki 24. kolejki: Sokół Wielka Lipa - Granica Bogatynia 6:1 (4:1), Chrobry II Głogów - Bielawianka Bielawa 2:2 (1:2), Pogoń Oleśnica - GKS Kobierzyce 2:2 (0:0), Piast Nowa Ruda - Polonia Trzebnica 2:2 (0:1), Lotnik Jeżów Sudecki - Olimpia Kowary 2:4 (1:1), Orkan Szczedrzykowice - Włókniarz Mirsk 1:1 (1:0), BKS Bobrzanie Bolesławiec - AKS Strzegom 0:3vo. Mecz Zjednoczeni Żarów - Orzeł Ząbkowice Śląskie zakończył się po zamknięciu numeru.

1. Olimpia Kowary 23 64 64:11
2. Sokół Wielka Lipa 22 57 72:16
3. Orkan Szczedrzykowice 23 45 54:28
4. Pogoń Oleśnica 22 39 44:34
5. Orzeł Ząbkowice Śląskie 22 38 41:29
6. STK GKS Kobierzyce 24 35 58:35
7. Chrobry II Głogów 24 33 45:42
8. Granica Bogatynia 23 32 45:47